EUROPOS DIENOS RENGINIAI PANEVĖŽYJE

Balandžio 30 d.


09:30 iki 17:00 Efektyvios komunikacijos pagrindai su organizacijų komunikacijos profesionalu Justu Rožėnu

Mokymai skirti ieškoti atsakymų į klausimus: kaip išsigryninti savo tikslinę auditoriją, kaip išsiaiškinti pageidaujamą ryšį tarp projekto/organizacijos ir kliento? Kaip suplanuoti komunikacines veiklas ir kodėl neverta gaišti laiko betikslei komunikacijai? Dirbtuvėse ne tik pateikiami pavyzdžiais, bet ir atlikiekami praktiniai žingsniai, išbandomi būdai, kaip suformuluoti įtaigią žinutę. Antroje dirbtuvių dalyje – ryšių su žiniasklaida principai ir socialinių tinklų komunikacijos patarimai.

Komunikacijos dirbtuvės skirtos NVO, pilietinės visuomenės bei jaunimo organizacijų, bendruomenių, švietimo (ypač suaugusiųjų švietimo) bei kultūros įstaigų, savivaldybių atstovams.  

Mokymai vieta: viešbutis „Romantic", Kranto g. 24, Panevėžys.

Renginį organizuoja ES programų „Kūrybiška Europa" ir „Europa piliečiams" biurai Lietuvoje kartu su Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centru.

 

Gegužės 9 d.

Europos egzaminas internetu

2019-aisiais minime 15 metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje sukaktį, milijonai europiečių gegužės 23–26 d. (Lietuvoje – gegužės 26 d.) rinka naująjį Europos Parlamentą. „Europos egzaminas“ – puikus būdas prasmingai ir smagiai praleisti laiką bei pagilinti žinias apie Europą.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje rengiamas Europos egzaminą internetu. Egzamine kviečiama dalyvauti mokyklas, organizacijas, individualius dalyvius. „Europos egzamino“ metu reikia per kuo trumpesnį laiką atsakyti į 10 klausimų, susijusių su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Panevėžio piliečiai, kurių organizacijos nedalyvauja Europos egzamine, turi galimybę dalyvauti egzamine su Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centro organizacija (pasirinkti iš organizacijų sąrašo).


Gegužės 10 d.


12.00-15.00 Jaunimo savanorių vedamos diskusijos Panevėžio miesto gatvėse, aikštėse, centriniame turguje

Europos dienos savanoriai, kurie gavo veiklos instrukcijas Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centro pamokoje prieš renginį, renkasi pagrindinėje miesto aikštėje, sveikina piliečius su Europos diena, veda diskusijas apie ES pasiekimus, Europos ateitį, nuolatinį demokratinių vertybių puoselėjimą, apie aktyvų piliečių balsavimą EP rinkimuose. Po to savanoriai persikelia į centrinį miesto turgų, kur diskutuoja su piliečiais. (Savanorių pajėgas telkia Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazija).


9.00 - 16.00 ES struktūrinė parama Panevėžiui. Mokinių atvykimas į Panevėžio miesto dailės galeriją, tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos apžvalga


Panevėžio tarptautiniuose keramikos simpoziumuose dalyvauja keturių pasaulio kontinentų – Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Australijos – profesionalūs keramikos kūrėjai. Panevėžio miesto dailės galerijoje sukaupta savita, analogų Rytų Europoje neturinti šiuolaikinės keramikos kūrinių kolekcija.

2015 m. įgyvendinus Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos finansuojamą projektą „Panevėžio miesto dailės galerijos plėtra“, duris atvėrė Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljonas – patrauklus kultūros objektas. Kultūrinės įtampos, traukos lauką Panevėžio miesto dailės galerija formuoja ir išlaiko nuolat, 2017 metais galerija tapo Tarptautinės keramikos akademijos nare. Šiuo metu Panevėžio miesto dailės galerija vėl atsinaujina, orientuojasi į kultūros vartotojo poreikius, rekonstrukcijai gautas Europos Sąjungos finansavimas.

Panevėžio miesto dailės galerija ir Panevėžio „Europe Direct“ informacijos centras kviečia Panevėžio moksleivius drauge paminėti Europos dieną, pamatyti ES pasiekimus mūsų mieste, aplankyti Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljoną (Respublikos g. 3) ir galerijos kiemelį, kuriame taip pat eksponuojami šiuolaikinės keramikos kūriniai.

09.00 val. Europos dienos  šventės pradžia. Panevėžio muzikos mokyklos atlikėjų pasirodymas.

10.00; 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 valandomis gidai priima mokinių grupes.

 

E diena

Europos diena


Renginiai